مایع ظرفشویی حاوی گلیسیرین و یا همان مایع ظرفشویی گلیسرینه به طور موثر چربی و لکه های باقی مانده بر روی ظرف ها را از بین می برد و گلیسیرین به کار رفته در فرمولاسیون این محصول باعث حفظ رطوبت پوست می شود . فرمولاسیون مایع ظرفشویی گلیسرینه برای جلوگیری از خشکی پوست طراحی و تنظیم شده است که دارای خاصیت تمیز کنندگی بالا به منظور حل کردن بقایای روغن از ظروف می باشد .

حال که درباره مایع ظرفشویی گلیسرینه و فرمولاسیون آن می خوانیم ، بهتر است با خود گلیسرین نیز آشنا شویم ؛

گلیسیرین چیست ؟

گلیسیرین که با نام گلیسرول نیز شناخته می شود، مایعی غلیظ ، شفاف و غیر سمی است که معمولا در صابون ها یافت می شود. گلیسیرول یک محصول جانبی طبیعی فرآیند صابونی سازی است . هنگامی که روغن با مواد قلیایی واکنش می دهد، صابون و گلیسرول را تشکیل می دهد.

بطور معمول گلیسیرین از این طریق ساخته می شود، شیمیدانان تا آنجا پیش می روند که صرفا صابون هایی را برای استخراج گلیسیرین مورد استفاده در سایر محصولات آرایشی مانند لوسیون ها و نرم کننده ها تولید می کنند .

گلیسیرین همچنین می تواند از پیه یا منابع GMO ایجاد شود . خواص گلیسیرین آن را به ماده ای مطلوب برای بسیاری از کاربرد ها از جمله لوازم آرایشی، دارویی، غذایی ،صنایع دستی و …تبدیل می کند !

فواید گلیسیرین

گلیسیرین یک مرطوب کننده است ، به این معنی که رطوبت را جذب می کند . هنگامی که گلیسیرین از طریق محصولات شوینده روی پوست اعمال می شود، می تواند مانع خشک پوست دست ها ، در هنگام شست و شوی ظروف باشد .

به همین علت است که گلیسرین به یکی از پرکاربردترین مواد مرطوب کننده در تولید محصولات شوینده و بهداشتی تبدیل می کند.

ثابت شده است که محصول حاوی مقدار بالای گلیسیرین احساس صافی به پوست می دهد و خاصیت مرطوب کنندگی خوبی دارد.

گلیسیرین همچنین یک ماده مفید در محصولات مراقبت از مو است . شامپو های حاوی گلیسیرین می توانند رطوبت را در تمام طول مو حفظ کنند .

  فرمولاسیون مایع ظرفشویی اقتصادی

دانش فنی تولید مایع ظرفشویی گلیسیرینه

ما در این مقاله از فواید گلیسرین خواندیم اما این نکته را می بایست در نظر داشت که گلیسرین در محصولی استفاده می شود که وظیفه اش پاک کردن ظروف از چربی است . با توجه به همین نکته ، فرمولاتور بایستی علم و دانش بکارگیری درصد مناسبی از گلیسرین را در مایع ظرفشویی گلیسرینه داشته باشد تا محصول تولیدی ضمن آنکه بتواند رطوبت پوست را حفظ کند ، توانایی پاک کنندگی بالایی نیز داشته باشد .

دانستن دانش فنی تولید مایع ظرفشویی گلیسرینه در کنار دانش فنی مایع ظرفشویی استاندارد ، به تولید کننده امکان تولید مایع ظرفشویی در کیفیت ها و فرم های مختلف را می دهد .

شرکت شیمی مهندسی شکوه پرواز پاژ ، همراه با مهندسین کارآمد خود ، ارائه دهنده دانش فنی و فرمولاسیون مایع ظرفشویی و دیگر محصولات شوینده در فرم ها و کیفیت متفاوت می باشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با این شرکت ، با همکاران ما در تماس باشید .

خط تولید مایع ظرفشویی گلیسیرینه

مهندسین مشاور این شرکت ، به مدیران واحد های تولید ، جهت راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی گلیسرینه مشاوره می دهند و راهنمایی آنان در مسیر تولید هستند .

مهندسین شرکت شیمی مهندسی شکوه پرواز پاژ ، با سال ها تجربه آماده هستند تا هم به مدیرانی که قصد راه اندازی خط تولیدی تمام اتوماتیک و پیشرفته و مطابق با پارامتر های جهانی را دارند مشاوره دهند و هم راهنمای علاقه مندان فعالیت در حوزه صنعت شوینده که دارای سرمایه حداقلی و اندک هستند ، میباشند .

مواد اولیه 

تمام مواد اولیه تولید مایع ظرفشویی گلیسرینه در داخل کشور ، دردسترس هستند و تولید کننده نگرانی از بابت تامین مواد اولیه مورد نیاز خود ، نخواهد داشت

ضمن آنکه شرکت شکوه پرواز پاژ نیز تامین کننده مواد اولیه محصولات شوینده می باشد و امکان خریداری مستقیم از شرکت نیز وجود دارد .

فرمولاسیون مایع ظرفشویی

گلیسیرین از کجا می آید ؟

تا سال 1889، مردم نمی دانستند چگونه گلیسیرین را از فرآیند تولید صابون بازیابی کنند و بنابراین گلیسیرین مورد نیاز برای سایر کاربرد ها به صورت تجاری از صنعت شمع سازی تولید می شد. در سال 1889، یک روش عملی برای جداسازی گلیسیرین از صابون کشف شد. از آنجایی که استفاده اصلی از گلیسیرین ساخت نیتروگلیسیرین بود که برای ساخت دینامیت استفاده می شد، تجارت صابون سازی سودآورتر شد.

  خط تولید و فرمولاسیون سفید کننده

تکنیک جداسازی گلیسیرین از صابون فرآیند نسبتاً پیچیده ای است. به زبان ساده چربی ها از قبل حاوی گلیسیرین هستند که به دلیل ترکیب شیمیایی آنهاست .

هنگامی که چربی ها در فرآیند تولید صابون واکنش نشان می دهند، صابون تولید می شود و گلیسیرین به عنوان یک محصول جانبی کنار گذاشته می شود.