فرمولاسیون جرم گیر کتری

فرمولاسیون جرم گیر کتری و سماور که از آن با عنوان گچ گیر کتری نیز یاد می شود ، آنالیز پودر یا محلولی است که توانایی حل و برطرف کردن رسوب آهگی ایجاد شده در بدنه کتری را دارد . این فرمولاسیون در فرم های متفاوت بصورت محلول و پودر طراحی و فرموله می شود .

رسوب آهک یک ماده گچی سخت است که عمدتاً از کربنات کلسیم تشکیل شده است که معمولاً در سنگ ها، صدف های دریایی و پوسته تخم مرغ یافت می شود. رنگ آن معمولاً مایل به سفید است، اما در برخی موارد می‌تواند خاکستری، صورتی یا حتی قهوه‌ای مایل به قرمز باشد.  آب سخت باعث ایجاد این رسوب ها می شود . آب سخت آبی است که حاوی مقادیر زیادی کلسیم و منیزیم است. با گذشت زمان، در داخل کتری و سماور جمع می شود و رسوب می کند .

مهندسین گروه شیمی مهندسی شکوه پرواز پاژ ، آماده ارائه انواع فرمولاسیون جرم گیر کتری و سماور در فرم های متفاوت هستند . جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تماس باشید .

 

خط تولید گچ گیر سماور

گچ گیر و یا جرم گیر کتری و سماور نیاز به خط تولید پیشرفته ای ندارد و با حداقل امکانات ، می توان تولید آن را استارت زد ، اما می توان این خط تولید را با استفاده از مدرن ترین تجهیزات نیز مجهز کرد . و این موضوع ارتباطی مستقیم با رویکرد مدیر واحد تولید و میزان سرمایه اولیه در نظر گرفته ایشان دارد . مهندسین ما در شرکت شیمی مهندسی شکوه پرواز پاژ ، راهنمای علاقه مندان فعالیت در این حوزه می باشد .

خط تولید جرم گیر کتری

 

مواد اولیه گچ گیر کتری و سماور

برای تولید گچ گیر کتری و سماور می توان از مواد های اولیه متفاوتی بهره گرفت اما باید اصولی مهم از جمله امکان دسترسی به مواد اولیه و قیمت تمام شده قابل رقابت با سایر تولید کنندگان را در نظر داشت .

شرکت شیمی مهندسی شکوه پرواز پاژ آمادگی تامین مواد اولیه مصرفی صنایع شوینده و بهداشتی از جمله مواد اولیه جرم گیر کتری را دارد .

  فرمولاسیون و خط تولید شیشه پاک کن

 

آب سخت چیست ؟

به عبارت ساده آب سخت حاوی غلظت بالایی از مواد معدنی به ویژه کلسیم و منیزیم است. درجات مختلفی از سختی آب با نواحی بین 1 تا 100 پی پی ام به عنوان آب نرم تا نسبتاً نرم، 100 تا 200 پی پی ام به عنوان متوسط ​​تا نسبتاً سخت و در نهایت هر چیزی بیش از 200 پی پی ام به عنوان سخت تا خیلی سخت طبقه بندی می شود.

آب سخت زمانی تشکیل می شود که آب از طریق جریان یا نشستن در مناطقی با غلظت بالای کلسیم یا منیزیم تشکیل می شود، به عنوان مثال سفره های گچ منبع اصلی آب سخت هستند. نه تنها این مورد ، بلکه بسیاری از رودخانه‌ها و مخازن ایستاده نیز از آب سخت تشکیل می‌شوند، زیرا آب بارانی که آنها را تأمین می‌کند از لایه‌های زیادی، چه در بالا و چه در زیر زمین، از ذخایر معدنی سخت عبور کرده است .

دو نوع آب سخت وجود دارد، آب سخت موقت و آب سخت دائمی. آب سخت موقت شکلی است که ما بیشتر به آن عادت کرده ایم و همه مشکلات را برای ما ایجاد می کند. مواد معدنی موجود در آب سخت موقتی به راحتی از آب رسوب می کنند و در نتیجه رسوب آهک ایجاد می کنند.

آزمایشگاه شرکت شیمی مهندسی شکوه پرواز پاژ امکان تعیین مقدار سختی آب منطقه شما بر اساس معیار ppm را دارد .

 

تولید گچ گیر سماور

 

رسوب آهکی چیست ؟

رسوب آهک محصول جانبی آشنای آب سخت است. رسوبی سخت و گچی که هنگام تماس آب سخت روی سطوح می چسبد. رسوب آهک معمولاً به رنگ سفید مایل به زرد به نظر می رسد، اما این می تواند متفاوت باشد، آب با محتوای آهن بالاتر رسوب قهوه ای مایل به قرمز بیشتری دارد. این رسوب به مرور زمان به صورت لایه‌هایی انباشته می‌شود و هر چه بیشتر بماند حذف آن سخت‌تر می‌شود .

هر چه سختی آب بیشتر باشد، احتمال تشکیل رسوب آهکی بیشتر و در مقادیر بیشتر است. اما چرا رسوب آهک در وهله اول تشکیل می شود؟ دو دلیل اصلی تشکیل رسوب آهک وجود دارد، اولی این است که وقتی آب تبخیر می‌شود ، مواد معدنی را در پشت سطوح تشکیل می‌دهد ، سپس این مواد به سطوحی که روی آن قرار دارند می‌پیوندند. ثانیاً هنگامی که آب گرم می شود، مواد معدنی درون آب به سرعت شروع به تشکیل رسوب می کنند .